Winery Albino Rocca

Adress: Strada Ronchi, 18 - 12050 Barbaresco
Country: Italy
internet: http://www.roccaalbino.com
Wine district: none
wines

 

Angelo Rocca – Představitel další generace vinařů vinařství Albino Rocca, která začala pěstovat hrozny v kopcích Barbaresca na přelomu 19. a 20. století. Právě vědomí této tradice Angela zavazuje a motivuje k dosahování nejvyšší kvality. Při své práci, ať už ve vinicích, nebo ve sklepích, hledá rovnováhu a harmonii mezi tradiční technikou výroby vína a moderní technologií.

Pomalu, ale jistě se rozrůstá počet a rozloha jeho vinic k dnešním 18ha. Nejvíce jich leží v Barbarescu. Angelo ovšem vlastní vinice jak v Nevie, tak i v malé vesničce San Rocco Seno d´Elvio, která se nachází v přímé blízkosti města Alba, ale stále ještě patří do apelace Barbaresco.

Kromě odrůd Nebbiolo a Barbaresco, které jsou jeho vášní, pěstuje také odrůdy Barbera, Dolcetto, Cortese a Chardonnay. Roční objem je 106.000 lahví, které distribuuje po celém světě.

Výsledky jeho práce jsou sledovány a hodnoceny i takovými znalci jako je Robert Parker, který ohodnotil jeho Albino Rocca Barbaresco, ročník 2007, počtem 92/100. Časopis Wine Spectator ohodnotil to samé víno počtem 95/100.

 

Angelo Rocca is committed to quality in his winery, and his vineyards. For generations his family has grown grapes in the hills of Barbaresco, starting at the turn of the 20th century.

 

Today Angelo continues to work in the vineyards as well as the cellar. He seeks balance and harmony in combining traditional techniques and modern technologies.

Slowly but steadily he has increased the size of his estate to its current 18 hectares. With most of his vineyards located in Barbaresco, Angelo also has vineyards in Neive as well as in the small village San Rocco Seno d'Elvio, which is located right outside of the town of Alba but is still in the Barbaresco appellation. In addition to Nebbiolo and Barbaresco, the grape and wine that are Angelo's greatest passion, the estate also produces Barbera, Dolcetto, Cortese and Chardonnay.

The annual production of the estate is about 106.000 bottles, which are sold allover the world. 

wines

Barbera d´Alba Gepin 2009

DOC

Piemonte

Comments can add only registered users

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap