Wine Shop: U Závoje

Adress: Havelská 25, Praha 1
Country: Česká republika
www: http://www.uzavoje.cz

Myšlenka vytvořit v Praze místo, kde by se mohli setkávat všichni přátelé vynikajících vín a nalezli zde přitom i odpovídající gastronomii, vznikla ve společnosti Merlot Grand Vins Praha před několika lety. Pro tento záměr bylo třeba najít vhodné prostory. To se nakonec podařilo dohodou s majitelem domu „ U Závoje“, jenž je sám velkým milovníkem dobrého vína. Stalo se tak téměř nemožné – získali jsme možnost vytvořit celou gastronomickou pasáž, jejíž součástí je několik provozů: restaurace, vinný bar, kavárna, prodejna vína a doplňků, prodejna sýrů a delikates, prodejna koňaků. Tato pasáž byla otevřena po náročné rekonstrukci celého domu v lednu roku 2004. 

Dům vína „U Závoje“ nabízí široký výběr moravských, francouzských i světových vín, včetně Champagne a sektů.
V zimní zahradě vinného baru je podáváno dvouchodové polední menu spolu se sklenkou vína ke každému chodu a to je každý den obměňováno. Jídelní lístek restaurace se sestavuje vždy na 3 měsíce a využívá právě dostupných sezónních surovin. Jídla vycházejí z tradic francouzské kuchyně, ale nevyhýbají se ani inspiraci z jiných evropských zemí a domácích receptů. Na jejich přípravě se podílí tým špičkových kuchařů a cukrářů. V pasáži Domu vína „U Závoje“ najdou gurmeti ještě sýry z tradičních produkčních zemí, moravskou slivovici, francouzské koňaky a armaňaky i luxusní čokolády. Lákavé domácí cukrářské výrobky jsou pro hosty připraveny v kavárně. 

Byli bychom rádi, kdyby k nám našli cestu všichni milovníci vína i dobrého jídla, protože právě jim je celý tento prostor určen. 

Comments can add only registered users

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap