MIKULOVSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

organizes:

Wine Shop Zámecký vinný sklep Klimkovice

Adress: Lidická 1, 742 83 Klimkovice
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Srdečně Vás zveme do sklepa v PÁTEK 1. ÚNORA od 19 hod., kdy se koná degustace vín ze MIKULOVSKÉ vinařské podoblasti.
Vápenité půdy v okolí Pálavy jsou domovem vynikajích odrůd bílého vína - Vetlínského zeleného, Ryzlinků nebo Chardonnay, ale čekají na Vás třeba také Frankovky.

I tento rok budeme společně pokračovat v podrobnějším zkoumání vín čtyř moravských podoblastí, v únoru na nás čeká Mikulovská.
Město Mikulov je významným vinařským střediskem a v pozadí nezůstávají ani okolní obce (Valtice, Popice, Bavory, Sedlec, Dolní Dunajovice, Pavlov, Perná, Dolní a Horní Věstonice, Novosedly).
Odrůdy

V okolí Pálavy vyzrává Ryzlink vlašský do význačné jakosti odrůdového vína s nezaměnitelným charakterem zvláštní minerálnosti, dále vynikají i Rulandské bílé a Chardonnay. V hlinitějších půdách Dunajovických vrchů se přidává další odrůda typická pro Mikulovsko - Veltlínské zelené.
Degustace

Připravili jsme pestrý výběr vín, kdy začneme sektem z Tanzbergu (Ch+RR), dále to bude Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon nebo třeba Frankovky. Více prozradí DEGUSTAČNÍ SEZNAM.
V průběhu večera Vám tradičně nabídneme drobné sousto - klimkovický chléb, kvalitní sýry, domácí škvarky a dostatek vody.
Cena degustace je 250,- Kč.
Přihlásit se můžete už nyní na rimmel@rceia.cz !

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap