Svatomartinské hody Kutná Hora

organizes:

Winery Vinné sklepy Kutná Hora

Adress: klášter sv. Voršily v Kutné Hoře
Country: Česká republika
internet: http://www.vinokutnahora.cz/news/svatomartinske-hody/
Begin:
End:

V pátek 11. 11. 2011 v 11:00 hodin proběhne slavnostní otevření Svatomartinských vín v provozovně Vinných sklepů Kutná Hora v klášteře sv. Voršily v Kutné Hoře. Mladému vínu požehná P. Jan Uhlíř, slavnostní proslov pronese starosta města Kutná Hora, RNDr. Ivo Šanc. Po celý den (do 17:00 hodin) pak bude v prodejně probíhat ochutnávka Svatomartinských vín. Letos jsou v nabídce Müller Thurgau, Svatovavřinecké a Svatovavřinecké Rosé.
 
V sobotu 12. listopadu od 11:00 hodin budou v areálu Jezuitské koleje v Kutné Hoře probíhat Svatomartinské hody. Návštěvníci budou moct ochutnat asi 80 vzorků Svatomartinských vín od přibližně 40 vinařů. Dále bude možnost ochutnat různé úpravy svatomartinských hus v podání nejlepších kutnohorských restaurací. Po celý den bude hrát cimbálovka Jožky Šmukaře a Vidláčtí filharmonici. Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni na blok přednášek o vinařství a svatomartinských tradicích od 13:00 hodin v refektáři Jezuitské koleje - vystoupí Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc. F.E.S.C. (Víno a zdraví), Bogdan Trojak (víno a poezie) a Jiří Čábelka, předseda cechu českých vinařů (Svatomartinské víno a jeho tradice).

Vstupné na celý program je zdarma. Každý návštěvník si bude moci zakoupit skleničku, katalog a 10 žetonů na ochutnávku vína (150 Kč), každý další žeton vychází na 10 Kč. Všechna vína budou v jednotné ceně 1 žeton, hodnota nabízených pokrmů nepřesáhne 5 žetonů.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap