Víkendový rituál s nejlepší španělskou šunkou v Oyster Baru, za doprovodu vín od Vega Sicilia

organizes:

Wine Store Víno Nejedlý

Adress: Lodecká 4, Praha 1
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Vážené dámy, vážení pánové,

přijměte prosím naše pozvání na mimořádný prakticko-gastronomický zážitek, který jsme pro Vás připravili ve spolupráci s vyhlášeným Zdenek’s Oyster Barem.
Španělská šunka je pro většinu gurmánů tou nejlepší šunkou na světě. Dokáže nám to řeznická ikona cortador Francesco Aix Gracia, který předvede své řemeslo právě v Oyster Baru o víkendu 1. a 2. prosince.
Pod jeho osobním vedením si budete moci vyzkoušet krájení delikátní šunky Jamón Serrano Gran Reserva z bílého prasete, která zrála 15 měsíců. Její jemnou chuť doprovodí naše vína:
- Chassagne Montrachet 2010 od Michela Niellona,
- Torro 2008 od Bodegas Pintia, patřící do stáje Vega Sicilia, nejprestižnějšího španělského vinařství,
- Rioja Reserva 2005 od Bodegas Ondarre.

Připraveny jsou dva kurzy, ze kterých si můžete vybrat: v sobotu 1.12. od 12.00 do 16.00 hod a v neděli 2.12. od 12.00 do 16.00 hod.

V neděli v podvečer pak bude pro účastníky obou kurzů následovat závěrečný galavečírek. Krájet a podávat se bude nejlepší španělská šunka Jamón Ibérico Bellota Rodriguez ze speciálních černých iberijských prasátek živených jen žaludy, která zrála 30 měsíců. K ní budeme rozlévat jedinečná vína, která nejlépe podtrhují chuť šunky:
- Unico 2002 ze sklepa Vega Sicilia (patrně nejvyhlášenější víno Španělska spolu s vínem Reserva Especial tohoto vinařství)
- Ribera del Duero 2008 od Bodegas Alion, ze skupiny Vega Sicilia

Krájení šunky je ve Španělsku řemeslem s dlouholetou tradicí. Umět z několikakilové kýty ukrojit malá a tenká sousta vyžaduje grif, který si osvojíte praxí. Francisco Aix Gracia, žák slovutného Fernanda Marinete, má za sebou třicetiletou zkušenost z vyhlášených sevillských tapas barů. Dnes patří mezi největší odborníky na šunku ze Sierra Nevady. Působí jako hlavní degustátor společnosti Granadul, kromě toho také poskytuje odborné konzultace a přednáší doma i v cizině. V České republice byl naposledy před rokem na pozvání Španělského velvyslanectví.

Cena kurzu je 3 290 Kč na osobu a každý účastník si s sebou domů odnese nejen šunku, kterou nakrájel, ale také speciální nůž a absolventský certifikát od cortadora Gracii.
Budeme se těšit na Vaši účast v Zdenek’s Oyster Baru, na Malé Štupartské 5, Praha 1, www.oysterbar.cz.
Místo si rezervujte dnes na info@vinonejedly.cz. Kapacita obou kurzů je omezená.

Na setkání se těší tým www.VinoNejedly.cz:
Zdeněk Zajíc, ředitel
Radka Szarvasová, péče o privátní klientelu
Jan Horálek, servis pro gastronomii a firmy
Martin Nejedlý, majitel

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap