Degustace vín vinařství Sonberk

organizes:

Wine Shop Petit Cru

Adress: Údolní 11, 602 00 Brno
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Vážené dámy a pánové, přátelé, kamarádi a milovníci dobrého vína,

dovolujeme si Vás pozvat na další z cílů podzimních degustací "Přátel dobrého vína" a to tentokráte na jedno z nejznámějších a nejvěhlasnějších moravských vinařství Sonberk, a.s. Popice.
SONBERK je jedno z moderních vinařství, které vyrábí především bílá a speciální vína s rukopisem genia loci - ze starobylé unikátní vinice „Sonberk“, která je již známá od 13.století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy – druhohorní pohoří Pálavy.
Vinařství SONBERK vyrábí vína pouze z ručně sklízených hroznů asi 150 000 lahví ročně pouze přívlastkových vín a to včetně speciálních vín slámových a ledových, ze záměrně omezovaných sklizní, pro hloubku a osobitost lahodného a výjimečného vína. Víno v sobě nese charakter místa a vynikající vinohradnické půdy, dále pak péči vinohradníka, starajícího se o révu a o zdravé hrozny. Charakter výsledného moku je dotvářen sklepmistrem, proměňujícím hrozny ve víno, a to ve víno typické „sonberské“, vhodné ke každodennímu zdravému doušku, ke zvláštním příležitostem, i k archivaci.
Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem.
Důvodem omezeného množství je udržení co nejvyšší kvality celé produkce, kterou ochutnávají nejen prezidenti mnoha zemí. Vína získávají řadu ocenění na světových výstavách (Vinalies Paris, International Wine & Spirits Competition, Wine Challenge, Mundus Vini Germany, VINITALY, World Wine Awards Decanter a mnoha dalších).
Na svých 40 hektarech vinařství pěstuje zejména Ryzlink rýnský, Pálavu, Tramín a Sauvignon, způsobem šetrným životnímu prostředí.
Touto degustací vína vinařství Sonberk, a.s. zařazujeme do našeho sortimentu vín.

Degustace proběhne v úterý 13.11. 2012 v 19:00 hodin ve vinotéce PETIT CRU, Údolní 11, Brno

POZOR – PODZIMNÍ SLEVA NA VSTUPNÉ POUZE 200,-Kč

Místa si závazně rezervujte na tel. čísle : 732 / 352 889, či na e-mailu: semeradb@seznam.cz, počet míst je omezen.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap