Alsasko

organizes:

Wine Shop Na Palmovce

Adress: Praha 8 Hejdukova 16
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Dobrý den, přátelé bílého vína
dnes si Vás dovoluji tak to oslovit, protože budeme mít možnost ochutnat snad světově neznámější vinařský region na výrobu bílého vína a to Alsasko, které je skutečně perlou mezi vinařskými oblastmi. Alsasko je přibližně 80 km dlouhé a rozkládá se podél hranice s Německem, od Štrasburku na severu až po Mylhúzy ( fr. Mulhouse, něm. Mülhausen) na jihu mezi úpatím pohoří Vogéz a Rýnem. Jak jistě všichni víte v této oblasti se střídali vlivy Francie a Německa a je to znát samozřejmě i na vínech, která jsou odlišná od zbytku Francie.
Většina vín je jednoodrůdových a název odrůdy se (pro Francii netypicky) objevuje na etiketě. Všechna vína se podle zákona musí prodávat ve vysokých lahvích (flétnách). Vína smějí být v horších letech chaptalizována, s výjimkou pozdního sběru (vendange tardive) a SGN. Většina vín neprochází malolaktickou fermentací a důraz se klade na ovocnost. I když víno zraje v sudu, jsou to většinou staré sudy potažené vrstvou zkamenělé kyseliny vinné. 90% produkce tvoří bílé víno, zbytek červené, výjimečně růžové (Pinot Noir).

Dovolte mi tedy pozvat Vás na večerní řízenou degustaci ve čtvrtek 1. listopadu v 19.15 za přítomnosti pana Nováka.

Do skleniček Vám bude postupně nabídnuto:

Sylvaner Signature AOC 2010
Pinot Blanc Signature AOC 2010
Pinoit Gris Signature AOC 2011
Pinot Gris Hospices 2009
Riesling Cuvé des Seigneurs AOC 2009
Riesling Hospices 2011
Riesling Steingrubler 2008
Pinot noir Talent AOC 2007+2008
Gewürztraminer AOC 2008
Gewürztraminer Hospices 2009Vstupné na ochutnávku činí 250,- Kč a je v něm zahrnuta degustace všech prezentovaných vzorků a malé občerstvení.

V případě zájmu o návštěvu degustace si prosím rezervujte včas potřebný počet míst. Můžete tak učinit telefonicky na čísle 222 324 180 nebo prostřednictvím e-mailu - info@podklenbou.cz.

Na setkání u dobrého vína se těší
Veronika, Michal, Pavel

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap