Vinobraní Litoměřice - Ostrovní festival 2012

Adress: Mírové náměstí náměstí, Střelecký ostrov, Litoměřice
Country: Česká republika
internet: http://www.vinobranilitomerice.cz
Begin:
End:

Vinobraní LTM je již tradiční oslavou vína v Ústeckém kraji. Již čtvrtým roke se tradiční vinobraní s historickým doprovodným programem odehrává na Mírovém náměstí. Festivalový program „Ostrovní festival“ za účasti českých kapel, pak na Střeleckém Ostrově.

Město Litoměřice, jedno z nejstarších a nejkrásnějších českých měst, leží na soutoku řek Labe a Ohře, v malebné oblasti Českého středohoří.

Zeptáte-li se deseti obyvatel Litoměřic, kdy se konala první oslava Vinobraní v jejich městě, uslyšíte deset různých odpovědí. Jisté je, že první písemnou zmínkou o slavnostech sklizně vína najdeme v zakládací listině litoměřické kapituly z roku 1057.

V novodobé historii dostaly oslavy vinobraní podobu velké městské slavnosti spojené s kulturním programem a hlavně ochutnávkou burčáku z produkce vinařů z celého regionu.

Tradiční vinobraní s historickým doprovodným programem se odehrávalo na Mírovém náměstí. Kulutrní – festivalový program „Ostrovní festival“ za účasti známých českých kapel, pak na Střeleckém ostrově.

MKZ Litoměřice / Dream Production
email: machon@dreamproduction.cz
tel.: 475 209 780

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap