Galadegustace růžových vín z celého světa

organizes:

E-shop Kupmeto

Adress: Hotel Amarilis - Štěpánská 18 - Praha 1
Country: Česká republika
internet: http://www.gala-degustace.cz/
Begin:
End:

Růžová vína jsou velmi populární fenomén posledních let. "Rosé sezóna začíná" , "Drink Pink" , "Růžové období je zde" - a jakýkoliv z těchto hesel evokuje začátek jara a období, kdy se do našich sklenic, na naše a restaurační stoly dostávají růžová vína. I přes značný nárůst obliby růžových vín u nás za posledních 10 let stále máme oproti tradičním zemím západní Evropy co dohánět. Vždyť i v samotné Francii se od jara po počátek podzimu na restauračních zahrádkách nepije nic jiného než růžové víno (s výjimkou piva a minerální vody samozřejmě).
Většímu rozšíření růžových vín u nás napomáhá i správný přístup mnoha tuzemských vinařů, kteří pochopili, že z modrých odrůd vytvoří spíše kvalitní víno růžové než červené. Není však jen jeden univerzální druh růžového vína - lehký, ovocný, svěží a..tečka. Škála těchto vín je podstatně širší. Už v barvě od prakticky bílého po sytě koncentrovanou barvu, která se blíží moravskému červenému ve slabším ročníku. Ve vůni od lehkých letních malin po syté koncentrované pomeranče a další citrusy doplněné výraznou kořenitostí. A chuť se také rozkládá od něžných svěžích ovocných tónů malin a jahod až po "velké kluky" - koncentrované růžové vína s kořenitostí a tříslovinami, které vás ideálně doprovodí i k masitým pokrmům.

Pro představení obrovské škály růžových vín, která dnes na vinném trhu České republiky existují, připravili jsme na 3. května průřezovou degustaci, na které naleznete růžová vína od kvalitních vinařů z Moravy, ale také z dalších vinařských zemí celého světa. V průběhu celého dne budete moci volně degustovat růžové víno z Francie, Itálie, Chile, Argentiny, Španělska, Rakouska, Německa. Nezapomeneme samozřejmě ani na růžové sekty a champagne. Pevně věříme, že společně s námi odkryjete obrovskou bohatost růžových vín v tom pravém období, kdy začíná růžová sezóna..

Můžete se těšit mimojiné na:
Vinařství Hort - vína zlatem oceněná na Jarovín 2012 // Frankovka rosé František Mádl - Vinařství roku 2011
Nové vinařství - vítěz Prague Wine Trophy v kategorii rosé
Vinařství Volařík - šampion Jarovínu 2012
Vinařství Baloun, Chateau Lednice, Vinařství Vilavín, premiéra ročníku 2011 Petula Rosé, Gris blanc od Gerard Bertrand.

Registrace / zakoupení vstupenek je možné ZDE.
http://www.gala-degustace.cz/registrace_rose.html

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap