Víno & Delikatesy

Adress: výstaviště Praha
Country: Česká republika
internet: http://vinoadelikatesy.cz/
Begin:
End:

15. mezinárodní veletrh pro gastronomii
15th International Trade Fair for Gastronomy

První den veletrhu je již tradičně zaměřen na domácí a to zejména na moravská vína. Po slavnostním zahájení v 10.50 hod budou návštěvníci směřováni k tuzemským vystavovatelům. Prezentace na podporu tuzemských vín budou opět tradičně průběžně probíhat na podiu a ve stánku Vinařského fondu či v konferenčním centru.

V 15.30 proběhne slavnostní vyhlášení vítězů soutěže vín o Zlatý pohár veletrhu Víno&Delikatesy 2012 ve 12 kategoriích. Budou předávány následující prestižní ceny. Cena za nejúspěšnější víno – cena premiéra ČR , cena za nejlepší víno – cena ministra zemědělství a cena za nejlepší zahraniční víno – cena primátora hl. m. Prahy .

Druhý den je věnován bulharským vínům a je garantován státními orgány Bulharska. Po slavnostním zahájení vedoucích představitelů a zástupců vinařství v 10.50 hod budou pak návštěvníci zváni k návštěvě společné bulharské expozice těch nejlepších vinařství v pravém křídle Průmyslového paláce. Zde mohou získat informace o těchto vínech a mohou tato skvělá vína samozřejmě i ochutnat.

V 17.00 začne tradiční charitativní aukce archivních vín na podiu veletrhu.
Na vlastní aukci je možnost ochutnat některá z dražených archivních vín. Cena vstupenky na tuto charitativní aukci je 500 Kč.

Třetí den je věnován nové společnosti La Botella, která na český a slovenský trh dováží prémiová vína z nejuznávanějších vinařských regionů Španělska a Itálie. Základem nabídky jsou především červená vína z oblastí Rioja, Ribera del Duero a z Toskánska, ale vysokou kvalitu mají také bílá vína z Ruedy. Třešničkou z nabídky je světově oceněná Cava. Úvodní slovo pronese ředitel společnosti pan Lipovský v 10.50. Poté si mohou novináři, profesionálové z oboru gastronomie i ostatní návštěvníci ochutnat špičková italská vína a španělská vína na stánku La Botella.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap