NATURA FESTIVAL

Adress: Zámek Poděbrady - Jiřího Náměstí - 1.nádvoří, Poděbrady
Country: Česká republika
internet: http://www.naturafestival.cz
Begin:
End:

NATURA FESTIVAL JIŘÍHO Z PODĚBRAD –
královský zámek Jiřího z Poděbrad probouzí tradice naturálního zemědělství
Zámek Poděbrady na začátku června ožije tradiční přehlídkou vinařské a zemědělské výroby. V malebných a historií dýchajících prostorech se na počátku lázeňské sezóny objeví moravští a čeští naturální vinaři a farmáři z blízkého okolí, kteří hospodaří na svých statcích v ekologickém režimu.
Na prvním nádvoří zámku vypukne 13. června 2015 již třetí druhý ročník Natura festivalu. Na festivalu se představí výrobci naturálních produktů, kteří svoji práci dělají s maximálním respektem k životnímu prostředí a využívají klasických metod a způsobů výroby. Cílem Natura festivalu je prezentace menších producentů, kteří nesouhlasí se současným přístupem produkce vinné révy a zemědělských plodin, s oddálením tradic a s přechodem k chemickým podpůrným látkám.
Akce se uskuteční na prvním nádvoří a v halle foyer, která svou antickou architekturou doslova vybízí k podobné kulturní události. Sklenice vína budou hostům plnit zástupci nebo přímo vinaři z vinařství Jaroslav Osička a Dalibor Osička (Velké Bílovice), Ota Ševčík a Stapleton Springer (oba Bořetice), Dva Duby (Dolní Kounice), Dobrá Vinice (Nový Šaldorf), Milan Nestarec (Moravský Źižkov) a dovozci francouzských vín (Sklenka-Franice) a italských vín (Prodotto-Italiano). Z české oblasti vinařské svá vína představí biodynamický statek Vinné sklepy Kutná Hora.
Festival také nabídne živočišnou a rostlinnou produkci, která bude zastoupena lokálními farmami – statek Seletice, který se specializuje na chov hovězího (na festivalu se postarají i o teplou kuchyni, Ekostatek Vlkaneč s ovocnými a zeleninovými výrobky, kozí farma Svaté Anny, biofarma Košík a další. K uspokojivému gurmánskému zážitku hosté ochutnají fairtrade kávu, domácí zákusky a jiné dobroty. Jako specialita se na festivalu představí poděbradská veganská restaurace Klíček.
Součástí festivalu budou přednášky v salónku na téma ekologické zemědělství, káva, víno a obecně o ekologii.
Pro návštěvníky bude zajištěno příjemné venkovní zastřešené posezení, mohou si poslechnout příjemnou hudbu v podání mladých talentovaných muzikantů. Pro naše nejmenší návštěvníky máme pro letošní ročník připraveno malování na obličej v dětském koutku.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap