Primitivo

Adress: Štěpánská 35, Praha 1
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Martin Severa představuje
Pondělí 27. dubna 18:30 Ve francouzském bistru Cafe 35 Budova Francouzského institutu
Štěpánská 35, Praha 1

Italská modrá odrůda Primitivo (raná, první) je tisíce let stará přivezená snad Féničany z Anatolie do Apulie, Zinfandel se považuje za čistě americkou záležitost z Kalifornie. DNA testy ale říkají, že jde o stejnou odrůdu, kterou do Ameriky přinesli italští osadníci. Obě vína jsou velmi statná, asertivní, majestátná až dominantní, oblíbená i zbožňovaná. A teď bomba: obě mají údajně původ v Chorvatsku, jsou klony odrůdy Crlienak. Ale Féničané mají kořeny v semitické thalassokratické (moři vládnoucí) civilizaci z území dnešního Libanonu. Oblíbený TV moderátor, vínomilec a úspěšný muž Martin Severa nám všechna tři vína představí a nechá ochutnat, porovnáme, co je na nich stejného, podobného či jiného.

Všechna mají své dovozce a bude možné si je i pořídit za rozumnou cenu. Ochutnáme 4 Primitiva, 4 Zinfandely a několik překvapení. Aleluja! K jídlu bude leccos fénického, arabského, kalifornského i chorvatského. V poslední době se chodí moc včas a nejsou vtipy za pozdní příchod.

Cena 495.- Kč

Hezký citát na týden: Dobrá zábava a vyprávění jsou mnohdy důležitější, než servírované víno. Nenabídni to nejlepší někomu, kdo neumí vyprávět. Schovej si ho pro dobré kamarády blízké tvému srdci, kteří jsou uvolnění a nesnaží se stihnout poslední spojení domů. Maurice Healy.

Prosím potvrďte účast na reimann@jakutracet.cz nebo na tel. 606 159 632

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap