Rozloučení s létem aneb Kolem světa za vínem

organizes:

Club MOVIK - Modřanský vinařský klub

Adress: Mezi vodami č. 1955/19, Praha 4 – Modřany
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Rád bych Vás pozval na každoroční pořad s konceptem „Víno a dovolená“, kterým vždy v září zahajujeme akce a pořady druhé poloviny roku. Jedná se o řízenou degustaci vín sestávající z části z novinek a zajímavých vín připravených mojí maličkostí a z části doplněnou o vína získaná a dovezená přáteli vína a příznivci klubu MOVIK z letních toulek po vlastech českých a moravských, po Evropě, nebo ještě dál. Složení této části je v době zveřejnění anonce pochopitelně ještě neznámé. Každopádně předpokládám pro tento večer sestavu celkem 10 – 12 vzorků vín. A jestli chcete vědět která krásná a úspěšná vína jsou na první zářijový úterní večer již přichystána? Tady je malý závdavek. Společně si zdegustujeme a okomentujeme např. 2 vína pyšnící se zařazením mezi 100 nejlepších vín ČR. A nemusíte za nimi jezdit do valtického Salonu vín. Ochutnáte je v Modřanech. Budou to RB v pozdním sběru z ročníku 2011 z VS Valtice (Salon vín 2013) a VZ 2012 pozdní sběr od Vladimíra Tetura z Velkých Bílovic (Salon vín 2014). Dále bude prezentováno Grand Cuvée bílé (Moravíno) ze sklizně ročníku 2013, držitel zlaté medaile Grand Prix VINEX a dubnového Šampiona bílých vín podle hodnocení odborné i laické komise XII. ročníku mezinárodní soutěže kupáží a známkových vín Cuvée 2014. Zkrátka, opět se těšte na krásná vína…
No, a pokud si tedy někdo chcete v MOVIKu sám představit víno, které Vás přes léto zaujalo, neostýchejte se a neváhejte. Jenom prosím je nutné z organizačních důvodů udělat toto:
- na emailový kontakt mi dejte stručně vědět o Vašem zájmu společně ochutnat a zhodnotit láhev vína
- do emailové zprávy uveďte název vína nebo odrůdu, ročník, obsah cukru (suché, polosuché…), případně přívlastek a výrobce
- pokuste se připravit si stručnou prezentaci tohoto vína a sám/sama si ho v MOVIKu představit (toto není nutnou podmínkou).
Program večera doplní ještě nekonfliktní kviz v poznávání typických vůní, se kterými se můžete setkat v bílých vínech. Odměnou pro nejúspěšnějšího účastníka bude láhev svěžího rosé BIO Cuvée La Guerre. A bude také malé občerstvení.

Bude mi potěšením, pokud pozvání přijmete a přijdete strávit příjemný večer s příjemnými víny v neméně příjemné a přátelské atmosféře klubu MOVIK.
Těším se na vás v úterý 2. září od 19:00 hodin v salónku modřanského restaurantu U tří bernardýnů, tradičním místě degustačních večerů klubu MOVIK – Modřanského vinařského klubu. Restauraci najdete na adrese: ulice Mezi vodami č. 1955/19, Praha 4 – Modřany.

Jak se ke Třem bernardýnům dostanete? V bezprostřední blízkosti restaurace je tramvajová zastávka linek č. 17 a 3 Modřanská škola. Například ze stanice metra C-Kačerov můžete jet autobusem linky 139 do stanice Nádraží Modřany (cca 20 min.), tam přestoupit na tramvaj č. 17 nebo 3 a pokračovat 1 stanici do zastávky Modřanská škola (dá se i pěšky). Od metra B ze Smíchovského nádraží použijte bus linky č. 253 a v zastávce Pobřežní cesta přestupte na tramvaj č. 17 nebo 3. Výstup opět ve stanici Modřanská škola (celkový čas cca 16 min.).

Vstupné na zářijový degustační večer činí 320,- Kč a kromě degustace 10 – 12 vín je v něm zahrnuto malé občerstvení.

Pokud pozvání na degustační večer přijmete, pak je z organizačních důvodů nezbytně nutné předem si rezervovat vstupenky na emailové adrese modr@klub-movik.cz, anebo telefonicky či SMS zprávou na čísle 737 586 664. Rezervaci prosím proveďte nejpozději do pondělního poledne 1. září. Na výše uvedených kontaktech také v případě zájmu získáte jakékoliv další informace.

Na shledanou se těší Antonín Modr!

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap