Víno z počátků: Libanonské

Adress: Slezská 72, Praha 3 – Vinohrady
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Právě zde, skrze vesničku Kefraya na úpatí hory Barouk vedla před mnoha tisíci lety vinná stezka z Kavkazu do Mezopotámie, časem až k nám. Ochutnáme, kromě jiného, slavné Château Musar, kam se i experti z Bordeaux jezdí učit.

Hluboké, svůdné víno sestává z odrůd Cabernet Sauvignon, Carignan a Cinsault s vyzrálými, jemnými tříslovinami. Bohatá kořeněná vůně, dotek černého rybízu a fialek zaujme. Tradiční výroba s kvašením v tancích a 18 měsíčním zráním ve francouzských dubových sudech. Užasnete nad Château Ksara Rosé, lehkém růžovém ze směsi Cinsault, Cabernet Savignon, Syrah. Svěží a intenzivní víno s chutí zralých plodů. Nepohrdnete biodynamickým Domaine de Baal z ruční sklizně. Objevíme v něm jiskrné tmavě třešňové tóny s fialovými odlesky, bohatou vůni lesních plodů a ostružin, bylinek, pepře a lékořice. Vína s jiskrou dávné budoucnosti. Zažijte kouzlo středozemního prostředí, smyslnou kombinaci slunce,
půdy, duše. Báječná příležitost prožít zase trošku jiná vzrušení. Vinařství Cave Kouroum nabízí harmonii kouzla starých postupů a nové technologie.

Seznam medailí ze soutěží po celém světě je dlouhý a impozantní. Umný šéfkuchař připravil přehršli původních specialit: avokádové guacamole, Falafel – fritované placky z cizrny a ještě, jehněčí klobásky s pikantní čočkou, kozí ragú s cizrnou a listovým špenátem.

Jezme, pijme a mudrujme jako v dobách biblických!

Cena 495,- Kč
Vína představí dovozce Tomáš Blahut, Čecho-Libanonec, muž velkých představ a cílů. Organizuje skvělé zájezdy za svými přáteli vinaři, spojíme s památkami. Citát na weekend: Vyměňte víno za sklenici vody a získáte dojem, že jste se vůbec nemuseli narodit.
V průběhu večera je k dispozici také „à la carte menu“
AMABILA klubu (není zahrnuto v ceně degustace).
Představíme i Innocent oříšky, neochucené a solené cashew.

Prosím potvrďte účast na reimann@jakutracet.cz,
nebo na tel. 606 159 632


AMABILA - Slezská 72, Praha 3 – Vinohrady
Metro A & tram 11 Nám. Jiřího z Poděbrad
www.amabila.cz

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap