Degustace ryzlinků

organizes:

Wine Shop L. C. Nicolas

Adress: Žatecká 3, Praha 1
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Cena degustace: 400,- Kč.
Maximální počet 20 osob.
Rezervace do 16.3.2014.
Degustovat budeme vína z šesti vinařství, které nám představí pan Daniel Kroft.

Více o degustaci:

Ryzlink rýnský
je světlou odrůdou, aromatického hroznu německého původu, který je dnes na světě považován za jednu z nejlepších bílých vinných odrůd. Z hlediska objemu, Německo patří mezi prvních deset zemí na světě pro roční produkce vína.
Pfalz je klíčová vinařská oblast ryzlinků na západě Německa, která se nachází mezi řekou Rýn a nízko položeným pohořím Haardt (přirozené pokračování Alsaska Vosges). To se vztahuje na čistý obdélník země 45 mil (75 km) dlouhý a 15 mil (25 km) široký. Na severu je Rheinhessen a na jihu francozský Alsace.

Na degustaci budeme porovnávat tato vína:Riesling Qualitätswein
Producent: Wwe.Dr.H.Thanisch
Oblast: Mosel
Ročník: 2011
Charakter vína:
Jemné minerální víno ovocného projevu i charakteru. Chuť zpočátku polosladká, následně vystřídána svěžejší kyselinou, která z tohoto vína dělá velmi lahodné. Na patře lze vystopovat jemné hořké tóny připom,ínající mandle. Ve vůni typické ovocné aroma ryzlinků připomínající lipovinu a meruňky. Perzistence má delší charakter a vybízí k dalšímu napití. Kvašení probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Následuje školení ve velkých dubových sudech po dobu 6 měsíců než je víno nalahvováno.

Riesling QbA Butterfly
Producent: Fostmeister Geltz-Zilliken
Oblast: Mosel
Ročník: 2012
Charakter vína:
Víno světle žluté barvy, v chuti polosuché, s lehkou minerální strukturou. Cukr je velmi nepatrný na začátku, harmonicky vyvážen s množstvím kyseliny, která se v ústech rozprostře velmi brzo, tím pádem toto víno působí spíše ovocným dojmem. Viskozita je lehkého charakteru. Ve vůni citrusové plody, meruňky a lipovina. Toto víno je nakvášeno přibližně 5 hodin v nerezovém tanku, kde i následně kvasí. Lahvováno je během nasledujícího roku.

Riesling Qvinterra trocken
Producent: Kühling-Gillot
Oblast: Rheinhessen
Ročník: 2012
Charakter vína:
Víno světle žluté barvy, svěží ovocné vůně. V chuti zcela suché, minerální, s jemně pikantní kyselinou. Hrozny tototo vína pocházejí z pěti vesnic (Bodenheim, Nierstein, Oppenheim, Nackenheim, Laubenheim), v kterých se odráží charakter celé severní části Rheinhessenu. Toto víno je velmi nadstandardní osvěžující riesling, který zcela běžně převyšuje ostatní vína ve stejné kategorii. Ve vůni jsou tóny exotického ovoce, plně korespondující s nekompromisní řízeností a délkou. Kvašení probíhá za přítomnosti pouze přírodních kvasinek při kontrolované teplotě v nerezovém tanku. Riesling, který uspokojí každého v každé situaci.

Ryzlink rýnský
Oblast: Rheingau
Ročník: 2012
Charakter vína:
Víno je slabě citrónově žluté barvy, s jasným světle zelenavým nádechem, s lehkou až střední viskozitou. Ve vůni máme možnost poznat čerstvé světlé bílé ovocné charakteristiky s pomelo vlákniny, bílé hroznové šťávy zralých jablek a jablečné šťávy, drcené meruňky, pivovarských kvasnic, citrusové kůry a vápencových minekrálů. Víno je lehké a svěží až neuvěřitelně měkké, s tóny vařených hrušek, meruňky, čerstvého jablka, s drceným bílým rybízem a jablečnou šťávou, s nádechem minerality a s přetrvávajícím dotekem jasné kyselosti a jablka.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap