Chateauneuf-du-Pape

organizes:

Wine Store 1er.cz | Premier Wines & Spirits

Adress: Lodecká 4, Praha 1
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína,

důstojným vykročením do nového roku bude naše první degustace, na které ochutnáme vína z prestižní a mnohými opěvované vinařské oblasti Chateauneuf-du-Pape. Budete mít možnost porovnat vinařské umění pěti vinařství včetně absolutní špičky, za kterou je bezesporu považován Henri Bonneau. Introvertní a extravagantní Bonneau produkuje nesmírně tradiční a dlouhověká vína, těšící se kultovnímu statutu mezi milovníky velkých červených vín na celém světě.

Tato jedinečná degustace proběhne v

úterý 14. ledna od 18.30hod
v
baru Grand Cru Lodecká 4, Praha 1.

Cena za degustaci včetně občerstvení je 990 Kč.

Degustovaná vína:

La Barroche, Chateauneuf-du–Pape, Signature 2010
945 Kč
Tmavý koktejl nasládlých černých třešní, sušené levandule, provensálských bylinek a pepře s hedvábnou konzistencí. Svěžejší a vyrovnanější než z r. 2009. 92b (WA)


Domaine de Monpertuis, Chateauneuf-du-Pape, 2009
585 Kč
Energické víno plné vyzrálého ovoce a provensálských bylinek, typicky hřejivé a perfektně vybalancované. Velmi příjemné Ch-d-P, které je lepší s každým douškem. 91b (IWC)

Domaine du Pegau, Chateauneuf-du-Pape, Cuvée Reservée 2008
999 Kč
D. de Pegau je známá tím, že dokáže vyrobit výborné víno i v obtížných ročnících. Tohle víno je toho důkazem a nabízí přímočarý styl této domény za docela slušnou cenu. Navíc bude tento koktejl višní, rybízu a lehké animální minerálnosti brzy pitelný. 91b (WA)

Clos de Brusquieres, Chateauneuf-du-Pape 2007
619 Kč
Parádní víno s příjemnou mineralitou a lehkými animálními tóny, tak typickým pro tradiční Ch-d-P. Stephen Tanzer z IWC toto víno komentuje: "miluji tonto styl". 95b (IWC)

Henri Bonneau, Chateauneuf-du-Pape, 2007
1 645 Kč
Krásné, noblesní víno. Aroma tmavého ovoce, provensálského koření a fenyklu doplněné dlouhou perzistencí. Opravdový zážitek! 92-94b (IWC)

Henri Bonneau, Chateauneuf-du-Pape, Marie Beurrier 2005
3 669 Kč
Nádherné, elegantní a svěží víno plné tmavého bobulovitého ovoce, provensálského koření s jemným taninem, které má ještě mnoho před sebou. 94b (IWC)

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap