Vinařství Sv. Tomáše z Malých Žernosek

organizes:

Wine Shop Fajnšmekr

Adress: Finská 3, 101 00 Praha 10 - Vršovice
Country: Česká republika
internet: http://www.fajnsmekr.com
Begin:
End:

Degustací novinek vinařství z Litoměřicka nás provede vinař Zděněk Vybíral. Vinařství se specializuje zejména na pinoty, takže ochutnáte pinot v jeho různých podobách.

Vstupné činí 290 Kč na osobu.

O Vinařství Sv. Tomáše:
„Vinařství se nachází v malebné oblasti Českého Středohoří v regionu obce Malé Žernoseky, na svazích Dobraje a Opárenského údolí. Má rodinný charakter. První vinice byla vysazena v roce 1984 zakladatelem vinařství Z.Vybíralem seniorem. Na prahu nového tisíciletí byly vysázeny nové vinice a byla založena firma Zdeněk Vybíral-Vinařství Sv. Tomáše. Cílem společnosti je vyrábět kvalitní odrůdová vína jakostní a vína s přívlastkem. Hrozny jsou pěstovány a zpracovávány s největší péčí, převážně ručním způsobem, klasickými technologiemi. Kromě tradičních bílých vín je část modrých hroznů zpracovávána "bílou technologií" na Klaret a dále na Rose.
Vinice se rozprostírají na jihovýchodních svazích úpatí Českého Středohoří. Svahy jsou osázeny vinnou révou od 150 až do 270 m/mořem. Půdy jsou převážně lehké, písčité. Z hornin převládá porfyr a rula s velkým množstvím slídy. Oblast je srážkovým stínem regionu. Sklepní hospodářství využívá historické objekty Phannschmidtova statku : lisovnu a sklep. Lisovna byla postavena při rekonstrukci sklepa v roce 1739. Nyní slouží jak pro zpracování hroznů, tak pro samotnou výrobu, zrání a skladování vína.“

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap