Gala degustace Kupmeto.cz

organizes:

E-shop Kupmeto

Adress: Praha
Country: Česká republika
internet: http://www.gala-degustace.cz
Begin:
End:

Vinařství prezentovaná na Gala degustaci vín 2013
seznam je aktualizován a čeká vás mnoho novinek...


TENUTE GUICCIARDINI STROZZI
žhavá novinka

Detaily o vinařství vlastněně toskánskou princeznou, 15. pravnučkami Mony Lisy a praneteřemi Sira Winstona Churchilla (ano, vše v jedné osobě...) připravujeme
Další nová vinařství:
Domaine Le Plan GT
Le Colture Prosecco
Ortas - Cave de Rasteau
a další...
Charles Wantz - Alsasko


Rodinná firma z alsaského Barru vlastnící více jak 200 hektarů vinic. I přes udržovanou rodinnou strukturu po již více jak 2 století, patří vinařství Wantz již k těm větším producentům vína v Alsasku. Nejedná se však o žádného giganta, produkce 1,5 milionu lahví je jen mírně nadstandardem pro rodinné firma a stále patří k těm „menším ze středních“ vinařů regionu. To vše s cílem zachovat si plnou kontrolu nad kvalitou vína. Škála vína je rozdělena mezi tři kategorie, které se značné míry i kopírují apelační systém Alsaska. Jednoodrůdová vína bez uvedené vinice jsou v řadě „Réserve particuliere“, lieux-dit nebo-li konkrétní viniční parcely jsou ve vyšší řadě vín – „Collection personelle“. A v nejvyšší řadě samozřejmě nalezneme Grand cru, vendages tardives a selection des grains noble.

Chateau Beauchene - údolí Rhony
Rodinný podnik, vlastněný panem a paní Bernard, z oblasti údolí Rhony, s tradicí již od 18. století, ležící 4 kilometry severně od Orange, je bezprostředně obklopen 35 hektary vinic s širokou škálou odrůd používaných v tomto regionu. Celková výměra vinic ve vlastnictví přesahuje 80 hektarů a zahrnuje produkci hned několika variant červených a bílých Cotes du Rhone a Villages. Plocha vinic náležících k nejznámější apelaci regionu Chateauneuf du Pape je 7 hektarů. Z této plochy naprostá většina náleží červené variantě, bílé se produkuje velmi omezené množství 1000 lahví (z kterých velká část směřuje do ČR). Celková produkce přesahuje 400 tisíc lahví ročně.

Domaine Houchart - Provence
Jestliže něco symbolizuje vinařskou oblast Provence, jsou to rozhodně růžová vína. Ne, že by zdejší bílá a obzvláště červená vína nebyla hodna pozornosti, ba naopak. Ale Provence je pomyslnou Mekkou růžových vín. Na druhou stranu i zde platí - “není víno jako víno”. Existují přímočará, lehká, ovocná, světlá růžová vína, u kterých se projev čerstvých jahod střídá s letními květy. Ale v Provence můžeme ochutnat i sytá, výrazná vína plná kořenitosti, zralosti, tmavé barvy a lehkých tříslovin, která se svým projevem blíží Tavelu. Rozhodně je tedy z čeho vybírat a neplatí, že růžové víno je určeno jen pro letní horké dny. Svou škálou růžových vín nabízí Provence uplatnění po celý rok.

Gerard Bertrand - Languedoc
Georges Bertrand, otec Gérarda, byl v 70. letech vizionářem a průkopníkem výroby kvalitních vín v Languedocu. Jeho vášeň k vínu a nadšení pro inovace byly základem k vybudování moderního vinařství. Již od roku 1975 se na výrobě vína podílel jeho syn Gérard, který se po nenadálém úmrtí otce, v roce 1987, ujímá vedení. Po ukončení své ragbyové kariéry v roce 1992 se již naplno věnuje vedení firmy. Gérard hned od začátku poznal, že se musí přizpůsobit vývoji trhu – zaměřil se na produkci výrazných, harmonických a elegantních vín. Díky kvalitním vínům a „férové“ ceně uspěl velmi rychle. Cena „Best France Value“ z 2 500 vinařství hovoří za vše. Základ tohoto úspěchu je přesto jednoduchý: respekt k regionu, zodpovědná práce ve vinicích, kvalitní surovina, kontrolované výnosy, optimální zralost hroznů, ruční sběr hroznů a zrání v sudech respektující harmonii a osobitost každého cuvée.

Mas de Daumas Gassac - Languedoc
Mas de Daumas Gassac je víno, které nepatří k žádné prestižní apelaci, bývá oceňováno nejvěhlasnějšími vinařskými experty světa: „jediné Grand cru jižní Francie” - Hugh Johnson, „Lafite z Languedocu” - Gault&Millau, „jedno z 10 nejlepších vín světa” - Michael Broadbent, „jednoduše výjimečné” - R. Parker. Během 30 let dosáhl Mas de Daumas Gassac statusu „kultovního vína”, kterým se mohou honosit jen výjimečná vína.

J.J. Mortier - Bordeaux
Velkoobchodní (negotiant) společnost J.J. Mortier & Cie byla založena roku 1989 panem Louis Mortier - tehdejším ředitelem Chateau Lafite Rothschild. Společnost je již po 5 generací v rodinných rukou. Drtivá většina obratu (80%) firmy pochází z exportu do 45 zemí. J.J.Mortier je exkluzivním dodavatelem na Japonský císařský dvůr od roku 1908. Díky svému japonském partnerovi drží si podíl 25% na japonském trhu.

Marrenon - jižní Francie
Jeden z největších producentů vína ve Francii a také přední z našich dodavatelů. Jedná se o seskupení 9 vinařských družstev pod která patří více jak 1000 jednotlivých vinohradníků. Výsledná vína však nejsou zajímavá jen svým poměrem ceny a kvality, ale v kategorii apelačních vín patří mezi špičku svého regionu. V našem sortimentu naleznete odrůdová vína a to v lahvích i bag-in-boxech a nově také vína apelace Luberon.

Borie - Manoux - Bordeaux
Bordeaux je vinařský svět sám pro sebe. Je vzorem a terčem závisti vinařů prakticky ze všech ostatních vinařských regionů světa. Na druhou stranu nelze vinařům z Bordeaux upřít určitou míru povýšenosti nad ostatní produkci francouzského a světového vína. Zde vytvořený obchod vína na principu skupiny negotiantů (velkoobchodníků), kteří jsou nezávislý na produkci vína, ale obchodně s vinaři velmi úzce spojeni je také značně ojedinělý. Společnost Borie-Manoux unikátní spojuje pozici vlastníka více jak desítky prestižních chateau s pozicí jednoho z nejstarších negotiantů v Bordeaux.
Rodina Castéja – jediný majitel společnosti Borie-Manoux – vlastní 11 zámků s celkovou rozlohou vinohradů přes 200 hektarů v oblasti Bordeaux. Roční produkce těchto vinařství dosahuje v průměru jednoho milionu lahví. Borie-Manoux je exkluzivním distributorem těchto vín (s výjimkou Chateau Lynch-Moussas), které se z velké části nacházejí v kategorie grand cru classé a cru bourgeois.

Champagne Bauget-Jouette
Svět Champagne je ovládán velkými značkami jako Moet Chandon, Dom Perignon, Veuve Cliquot, Mumm, Roederer a další. Kromě těchto globálních "ikon" však stále v Champagne existuj malé a střední firmy, produkující stejnou, a někdy dokonce vyšší kvalitu. Jen prostě nevyrábějí 30 milionů lahví ročně a nemají marketingové oddělení... Champagne Bauget-Jouette je tradiční rodinná firma produkující cca 120tis. lahví ročně se sídlem v Epernay z dnes již kultovním sklepením 27 metrů pod povrchem, do kterého nevedou schody, ale jen stařičký výtah. Značně poruchový..

H. Brac de la Perriere - Burgundsko
Vinařská firma bratranců - lépe se společnost Brac de la Perriere ani nedá nazvat. Firma zastřešuje malá vinařství patřící jednotlivým členům věhlasné francouzské rodiny Brac de la Perriere, které zasahují do Burgundska, Beaujolais a Cotes du Rhone. Právě zvláštností je fakt, že veškeré významné posty ve firmě jsou obsazeny lidmi s výše uvedenými rodinnými vazbami. To co je však podstatnější je kvalita vín, která je mimo jiné odvozována již od velmi dlouhé tradici vinařství..
Historie vinařství rodiny Henri Brac de la Perriere se datuje až do roku 1574.V současnosti jsou v jejich držení výtečné vinice v regionech Beaujolais, Burgundska a Côtes du Rhône. I přes dlouhou tradici produkce vína došlo k obchodnímu rozvoji a expanzi vín do zahraničí až v posledních 25 letech. V současnost si komplexní škála vín rodinného firmy našla své klienty již ve více jak 12 zemích. Ve vedení společnosti jsou dvě charismatické osoby - bratranci H. Brac de la Perriere a Roland Perret du Cray, kteří se i ve svém pokročilém věku aktivně podílejí na chodu firmy a udržení vysokého kvalitativního standardu firmy.

Pardon et Fils
Drobní rodinní negocianti z Beaujeu - dřívějšího centra Beaujolais. Společnost vlastní širokou škálu vinic prakticky v celé oblasti Beaujolais a Maconaise, což jí umožňuje nabídnout širokou škálu Cru Beaujolais, Beaujolais, ale i kvalitních bílých burgundských vín. Všechna vína se vyznačují výtečným poměrem ceny ke kvalitě

Rathbone wine group - Austrálie
Australská vína a Austrálie jsou jedněmi z hlavních a nejdůležitějších vín z tzv. ”Nového světa”. I přesto, že je u nás považována za mladou zemi produkujíc vína, její vinařská tradice je překvapivě bohatá a dlouhá. Počátky jsou datovány na konec 18. Století, přičemž k intenzivní mu rozvoji došlo v polovině století 19-tého. V té době se produkovala hlavně vína levná, často sladká a fortifikována. Ke kvalitativnímu vzrůstu došlo prakticky až po 100 letech, v 50. letech minulého století. Rathbone wine group zastřešuje hned 3 vinařství - Yering Station, Mount Langi Ghiram a Xanadu. Vína všech těchto producentů, vlastněný jednou rodinou, najdete na naší Galadegustaci.

Domaine Jean Bousquet - Argentina
Špičkové argentinské vinařství z francouzskými kořeny.
Cílem Jean Bousqueta - zakladatele vinařství je vytvářet špičková vína světové úrovně použitím vinařských znalostí Francie a Argentiny. K dosažení tohoto cíle vytvořili vinařsví na výtečném místě v Tupungato, údolí Uco v argentinské Mendóze. Díky ideálním přírodním podmínkám mohou vytvářet špičková vína z organicky (bio) pěstovaných hroznů.


Domaine du Chardonnay - Chablis
Vinařství s ideálním názvem (Chardonnay) vzniklo v roce 1987 sloučením aktivit tří přátel a vinařů zároveň - Etienna Boileu, William Nahan, Christian Simon. V prostorách historického mlýnu provozují vinařství opírající se o vlastní vinice o rozloze 36 hektarů v apelacích Petit Chablis, Chablis a 5 1er cru - Montmains, Mont de Milieu, Montée de Tonnerre, Vaugiraut a Vaillons. Celková produkce je okolo 250 tisíc lahví ročně. Většina vína zraje v nerezových nádobách, ale pro 1er cru je používáno také zrání na barriku, které reprezentuje 20%-40% těchto vín.

Louis Moreau - Chablis
Domaine Louis Moreau je tradiční vinařství a tradiční vinařské jméno v Chablis. Rodina Moreau již od počátku minulého století produkovala vína kategorie Chablis 1er cru a grand cru. V současnosti obhospodařuje více jak 90 hektarů ve všech kategoriích vín v Chablis včetně exkluzivních grand cru.

Joseph Mellot - údolí Loiry
Vinařství Joseph Mellot ze Sancerre patří mezi nejstarší v celém údolí Loiry. Jeho vznik se datuje k roku 1513 a od této doby se vinařská tradice dědila z otce na syna. Proto také moto společnosti zní:"Naše vína mají historii." Hlavní doménou vinařství jsou vína "střední Loiry", tedy nejvýchodnějšího regionu patřícího k vinařské oblasti údolí Loiry. Tato oblast je známá víny typu Sancerre, Pouilly Fumé a dalšími. Kromě toho však v rozsáhlém portfoliu nalezneme také vína západnějších oblastí - Touraine (kolem města Tours) a Saumur.

Vinařství zastoupena na stánku "Italská vína"
Azienda Rivetto
Piemonte je nejzápadnější italskou vinařskou oblastí. Kromě vína je tento region také známý sběrem exkluzivních hub - lanýžů. Oblasti Piemonte z pohledu vína lze rozdělit na dvě podoblasti - jednu v okolí města Alba a druhá pojmenovaná podle obce Asti. V obou oblastech lze nalézt podobné složení odrůd. Zvykem v Piemontu je pojmenovávat některá vína podle odrůdy a regionu, z kterého pocházejí. Proto se například s odrůdou Barbera můžete setkat jednak ve variantě d´Alba ale i d´Asti. Mezi rozdíly patří například produkce sladkého mírně perlivého vína Moscato d´Asti. Na druhou stranou velkou výhodou vinařů z okolí Alba je produkce špičkových vín Barolo a Barbaresco (což jsou také jediná vína, která nenesou název odrůdy), které jsou stejně jako základní Nebbiolo d´Alba vytvořena z odrůdy Nebbiolo. Příjemná, jemná vína z Piemontu nabízí odrůda Dolcetto a velmi korpózní plná vína, která se svou kvalitou mohou blížit až Barolům jsou založeny na odrůdě Barbera (d´Alba). Jednotlivé odrůdy se v Piemontu nekombinují, používají se do vín vždy ze 100%.

Bennati - Veneto
Vinařství Casa Vinicola Bennati byla založena začátkem dvacátého století a to ze dvou důvodů. Majitelé vinařství měli k dispozici zajímavé nabídky na nákup velmi kvalitních poloh v Soave a Valpollicele a také velmi velký vztah k vínu jež pramenil z dlouholeté rodinné tradice.
Většina vinic vinařství Casa Vinicola Bennati je tedy dnes rozprostřena na velmi kvalitních polohách severně od Verony nejen ve výše zmiňovaných polohách, které dokáží nabídnout vína v opravdu špičkové kvalitě.
Dnes toto vinařství nabízí širokou paletu vín od zmiňovaných Soave Classico či Valpollicelu classico přes, velmi zajímavý a oblíbený Pinot Grigio, Chardonnay, špičkové Prosecco di Valdobiadenne, legendární Amarone až po zajímavosti jako je Valpolicella classico Ripasso jež získává mnoho úspěchů nejen v Itálii, ale ve všech zemích kam se vyváží.

Vini Nicolis - Veneto
Vinařství Nicolis Angelo e Figli leží ve vesnici San Pietro v Carianu, v srdci oblasti Valpolicella Classico. Rodina Nicolis obdělává vinice o rozloze 20 hektarů již po mnoho generací. Z níže položených vinic se vyrábějí lehčí vína určená pro konzumaci v horizontu několika let. Z terasovitých vinic se produkují komplexnější Valpolicelly a Amarone. Počátek vinařství se datuje do roku 1951, kdy Angelo Nicolis přetvořil tehdejší rodinnou výrobu do formy skutečného vinařství. V současnosti vinařství provozují 3 synové zakladatele. Jednoznačně pokračují v produkci vysoce kvalitních vín při zachování tradic vycházejících z rodinné struktury vinařství. Giancarlo Nicolis se věnuje vinohradnictví a je garantem kvalitních hroznů na vinici. Giuseppe, enolog, má na starost celý proces vinifikace. Massimo řídí obchodní aspekty vinařství a vztahy se zahraničními a lokálními klienty. Jejich matka Natalia stále pomáhá vést rodinnou firmu, díky svým dlouhodobým zkušenostem.

Tenuta di Bibbiano -Toskánsko
Tenuta di Bibbiano leží v oblasti, kde se s pěstováním révy začalo již v jedenáctém století. Rodina Marzi Marrocchesi, která od roku 1865 toto vinařství vlastní, se s velkou zodpovědností a entuziasmem pustila do výroby špičkového vína a do dnešní doby předává své vinařské zkušenosti již několikátou generaci. Filozofie tohoto vinařství směřuje k cíli dlouhodobě vyrábět vysoce kvalitní Chianti Classico a ve své apelaci patřit k absolutní špičce. K tomuto cíli dospěli po dlouholeté a velmi precizní celoroční práci na vinici, každoroční výhradně ruční sklizní s precizní selekcí hroznů bezvýhradně šetrnou práci při výrobě samotného vína. Vinařství pracuje na 25 hektarech velmi kopcovitých, záviděníhodných vinic, které patří k absolutní špičce ve své apelaci. Zde se pěstují dvě hlavní červené odrůdy Sangiovese und Sangiovese Grosso a ve velmi malém podílu odrůdy Merlot a Colorino

Vinařství zastoupena na stánku "Vína Nového světa"

Vina Errazuriz - Chile
Filosofie Errazuriz je možno nejlépe vyjádřit citací zakladatele Dona Maximiana – Z nejlepší půdy, nejlepší víno. Díky vlastní produkci hroznů, je vinařství Errazuriz schopné kontrolovat každou fázi průběhu výroby vína, od pěstování révy v Aconcagua, Casablanca a Curico údolích, k produkci samotného vína těmi nejpřírodnějšími metodami. Důraz je kladen na citlivé zacházení s víny, s cílem vyrobit víno, které je elegantní a komplexní zároveň. Dynamika rozvoje a nasazení pro věc jsou faktory, které získaly Errazuriz respekt a mezinárodní pozici výrobce kvalitních vín.

Cycles Gladiator - USA
Kalifornie je jen jednou z míst v Severní Americe, kde se produkují špičková vína. Dalšími regiony jsou například Oregon, Washington, kanadská oblast velkých jezer či Mexiko. Kalifornie však rozhodně hraje prim. V porovnání s Evropou, neopírá se vinařský průmysl v Kalifornie o dlouhodobou tradici. Výrazně se začal rozvíjet až na přelomu 60. a 70. let. O to dravější však byl nástup těchto vín na světové trhy. Kalifornie však není jedinou vinařskou oblastí tzv. Nového světa, kde vznikají velká vína srovnatelná se špičkou z Francie, Itálie či Španělska. Velmi často se jedná o fůzi či spolupráci mezi tamějšími vinařskými společnostmi a tradičními vinaři z evropských zemí. Nové podmínky a velké zkušenosti podpořené značným kapitálem umožňují vznik nových, velmi zajímavých vín.

Moravská vinařství - Baloun, Mádl a další...

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap