Vína Mosely a Toskánska

organizes:

Wine Shop Gallery Winery Máneska

Adress: Havlíčkovy sady 2/59, Praha 2
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Vážení hosté!
Ve středu 29.5. od 19 hodin Vás srdečně zveme do historického sklepení WineGallery Gröbovka, kde jsme pro Vás připravili ochutnávku vín z vinařských oblastí Mosela a Toskánsko. Mezi moselskými bílými ryzlinky tak budete moci ochutnat např. legendární víno „Zeppelin“, které bylo podáváno na palubě vzducholodí létajících mezi USA a Německem. V závěru degustace pak přijdou na řadu vynikající červená vína z proslulé oblasti Chianti v italském Toskánsku.

DEGUSTAČNÍ MENU:
BÍLÁ MOSELSKÁ VÍNA
Region Mosela je nejstarší vinařskou oblastí Německa. Strmá údolí jsou hustě osázena révou a dominují této oblasti jako žádnému jinému vinařskému regionu na světě. Nejvýznamnější odrůdou je Ryzlink rýnský, který je právem považován za nejlepší bílé víno světa. Na strmých svazích pokrytých břidlicí má výborné podmínky pro pěstování.

MülheimerSonnenlayRieslingBrut, šumivé bílé víno, 2008
Vinohrad Mülheimer Sonnenlay je největší vinohrad vinařství Max Ferdinand Richter. “Sonnenlay” znamená “Sluneční svit a břidlice” a nachází se v jižní části údolí přilehlého k řece. Až do poslední doby ledové zde bylo původní koryto řeky Mosely. Západo-jihozápadní stráně hory Sonnenlay produkují famózní vína výjimečné kvality.

WeisserBurgunderTrocken- Rulandské bílé, suché 2011

SignatureEditionRiesling, jakostní víno, 2012

MülheimerSonnenlayRieslingQba"Zeppelin" 2012

RieslingClassic,jakostní víno 2011
Příjemné, jednoduché víno představující oblíbený typický suchý Moselský ryzlink.

BraunebergerJuffer-SonnenuhrRiesling,pozdní sběr, suché 2011
Ryzlink BrauneburgerJuffer-Sonnenuhr je velice ceněn a užívá si vysoké reputace po celém světě. V burgundské terminologii Juffer-Sonnenuhr znamená “PremierCrue", popř. "Grand Crue”. Vína z této vinice si oblíbil Thomas Jefferson když v roce 1788 navštívil oblast Mosely.

MülheimerSonnenlayRieslingpozdní sběr, Fineherb - offdryish 2011
BraunebergerJuffer-SonnenuhrRieslingpozdní sběr, sladké 2011

ČERVENÁ TOSKÁNSKÁ VÍNA

Toskánsko je důležitá vinařská oblast ve střední Itálii. Základním kamenem všech tradičních kvalitních toskánských červených vín je vinná réva Sangiovese. Snad nejznámější italské víno Chianti DOCG je proslulé po celém světě. Oblast Chianti má několik vinařských podoblastí- východně od Florencie leží malá, ale známá podoblast Chianti Rufina. Nejvýznamnější podoblast se nazývá Chianti Classico a leží v kopcovité krajině mezi městy Florencie a Sienna.

Retromarcia Chianti Classico DOCG, 2009
Retromarcia představuje perfektně vyvážené víno k dennímu pití a pohodě. Víno bylo vyrobeno s důrazem na návrat k přirozené eleganci a šarmu vinné révy Sangiovese.

Monte Bernardi Chianti Classico DOCG Riserva 2008
Vinařství MONTE BERNARDI leží v srdci oblasti Chianti Classico a jeho vinice jsou v průměru 40 let staré, s kamenitou půdou a nadmořskou výškou 350 m.n.m., z několika stran obklopeny lesy a v dolní části říčkou Pesa. Vinice jsou obhospodařovány na základě biodynamických a organických metod .

Sa'etta Chianti Classico DOCG Riserva 2008
Elegantní víno typu Riserva Chianti Classico plně vystihující úžasné možnosti vinné révy Sangiovese patří mezi nejlepší vína Toskánska a celé Itálie. Použitá vinná réva se sbírá z těch nejlepších pozic vinic „Sa‘etta” vinařství Monte Bernardi.

Občerstvení:
Mix mezinárodních sýrů, čerstvé pečivo s olivovým olejem 1.jakosti a provensálskými bylinkami.

Cena degustace s občerstvením je 349 ,-Kč.
Začátek degustace v 19 hodin v prostorách sklepení ze 16. století WineGallery Gröbovka. Adresa: Havlíčkovy sady 2, Praha 2, vchod do parku Grébovkaz Rybalkovy ulice.


Rezervace nutná na:winegallerygrobovka2@seznam.cz, nebo tel. či sms na 720 192 461.

Těšíme se na Vás
WineGallery Gröbovka
www.winegallerygrobovka.cz

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap