Den vína Buchlovice

Adress: Buchlovice
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Československé kulturní centrum Buchlovice
Popis: 13:00 hod. - Literárně odlehčená konference na téma 'Víno a konec světa'
16:00 hod. - Ochutnávka vín na zámku
- odrůdy bílé: VZ, VČR, TR, SG, Fl
- odrůdy červené: FR, CS, CM, CF
18:00 hod. - Aukce vín


Letošní Den vína bude zahájen v sobotu 13. dubna 2013 ve 13.00 hod. v Československém kulturním centru Buchlovice, kde se uskuteční recesistická literární konference, tentokrát na téma Víno a konec světa. V programu se s jistotou objeví např. výtvarník a básník Jaroslav Kovanda, chemik Rudolf Ježek či politický komentátor a editor vysílání Českého rozhlasu Radko Kubičko, tradičně předpokládáme i účast našich spisovatelů z PEN klubu ČR. Za zmínku stojí, že do Buchlovic na konferenci v minulosti zavítaly i velmi známé osobnosti - např. Jaromír Tomeček, Ludvík Vaculík a další.

Od 16.00 hod. bude akce pokračovat v Sala Terreně a ve sklepních prostorách zámku Buchlovice reprezentativní výstavou vybraných odrůd vín. Letos jsme naši pozornost zaměřili na odrůdy bílé - Veltlínské zelené, Veltlínské červené rané, Tramín, Sauvignon, Floriánka, z červených odrůd pak
Frankovka, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Cabernet Franc. Výstavou chceme představit tato odrůdová vína v jejich bohaté škále chutí a vůní, které pocházejí z různých ročníků a vinohradnických oblastí naší republiky a částečně i ze zahraničí.

V 18.00 hod. vypukne aukce šampionů výstavy i dalších vzácných vín domácí i světové provenience. Výtěžek z aukce bude věnován na dobročinné účely. Není bez zajímavosti, že za 19 let pořádání našich aukcí jsme rozdali potřebným více než 260.000 Kč.

K poslechu bude návštěvníkům Dne vína hrát cimbálová muzika Rubáš až do pozdních nočních hodin.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap