Vinařství Štěpánek Mutěnice

organizes:

Wine Shop Vinotéka & Kavárna Jadran

Adress: Palackého třída 78, Brno-Kralovo, CZ.
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Rodinná vinařská firma vznikla v roce 2006 a navázala tak na dlouholetou rodinnou vinařskou tradici. Víno se dříve vyrábělo v klasickém vinném sklípku. Nově vybudovaný sklep se nachází taktéž v Mutěnicích a je dobře situovaný mezi vinicemi. Vinařství hospodaří na na jednom hektaru vinic. Zbývající část hroznů pro výrobu vín se nakupuje od stálých dodavatelů. Zpracovávají se pouze moravské hrozny, většinou ze slovácké podoblasti.

Hrozny bílých odrůd jsou zpracovány na automatickém pneumatickém lisu. Kvasný proces probíhá reduktivní technologií řízeného kvašení v chlazených tancích. Fermentace a kvasný proces modrých odrůd probíhá ve speciálních vinofikátorech bez přístupu kyslíku. U všech červených vín probíhá po vylisování jablečno-mléčná fermentace v dřevěných sudech. Bílá vína jsou po vyškolení plněna z tanků přímo do lahví, tím se zachovává svěžest a ovocnost vína. Červená vína několik měsíců leží v barikových nebo klasických sudech a poté jsou plněna do lahví.

Vinařství zpracovává 9 bílých a 3 modré odrůdy. Stěžejní odrůdy jsou Rulanské šedé, Hibernal, Tramín červený, Sauvignon a Dornfelder. Roční produkce činí asi 20 000 lahví jakostního a přívlastkového vína.

Obdržená ocenění (výběr): Vinum Juvenale 2011 2x zlatá medaile, Perla vinic 2011, Vinařské Litoměřice 2011, MUVINA Prešov 2011.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap