Večeře Château Léoville Poyferré

organizes:

E-shop Domaine R&W

Adress: Vejvodova 445/1 110 00 Praha 1-Staré Město
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Vážené dámy a pánové,

přijměte, prosím, pozvání na degustační večeři s víny Château Léoville Poyferré, která se uskuteční v restaurantu Le Terroir za osobní přítomnosti majitele vinařství pana Didier Cuveliera. Degustovaná vína doplní speciální 5 chodové menu Jana Punčocháře.

Château Léoville Poyferré vlastní rodina Cuvelier od roku 1921 a současný šéf Didier Cuvelier řídí Château od počátku 70. let minulého století. Od této doby je patrný nárůst kvality produkovaných vín a v posledních 20 letech Didier za asistence proslulého enologa Michela Rollanda posunuli Léoville Poyferré na samý vrchol kvality v Saint Julien.
V současné době Château vlastní 80 hektarů vinic osázených odrůdami Cabernet Sauvignon (65%), Merlot (25%), Petit Verdot (8%) a Cabernet Franc (2%).

Vína z Léoville Poyferré jsou tradičně nejvíce jemná a plná ze všech tří Léoville, navíc v posledních letech registrujeme jemný důraz kladený na tělnatost a opulentnost získanou z později sklízených, dokonale vyzrálých hroznů.

Hvězdné Château Léoville Poyferré je klasifikováno jako 2éme Cru Classé a právem se řadí mezi absolutní špičku vín z Bordeaux.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap