Degustační večer Bordeaux v restauraci La Bouchée

organizes:

E-shop Domaine R&W

Adress: Údolní 33, Brno
Country: Česká republika
internet:
Begin:
End:

Několikachodová večeře snoubená s jedinečnými víny z věhlasné oblasti Bordeaux. Večerem Vás provede sommelier společnosti Domaine R&W Luboš Osička.
MENU & VÍNO
• Aperitiv: 0,1 l Champagne Paul Déthune Grand Cru Brut
Amuse-bouche: Kanapka s máslem a kaviárem
• 0,1 l Château Sainte-Marie Vieilles Vignes 2011
Fenyklové velouté s taštičkou plněnou mořským ďasem na cuketovém ragú
• 0,1 l Château Manoir du Gravoux „La Violette“ 2008
Gratinovaný bio kozí sýr balený ve francouzské šunce, podávaný s grilovaným fíkem a ostružinovou e­mulzí
• 0,1 l Château Marquis de Therme 2005
Vyzrálá hovězí veverka (Hanger steak) servírovaná na višňové omáčce a pyré z pečené zeleniny
• 0,05 l Les Lions de Suduiraut 2009
Mille-feuille ze šlehaného mascarpone proložené sezamovo-pistáciovými oplatky, doplněné švestkovým coulis a domácím limetkovým sorbetem
Cena jídla: 980 Kč
Cena vína: 1255 Kč
Zvýhodněná cena vína v případě ochutnáni všech vzorků: 980 Kč
Rezervace na info@labouchee.cz nebo tel. 542 212 560. Více informací na www.labouchee.cz.


Prezentovaná vinařství:
Champagne Paul Déthune, jedno z mála malých rodinných vinařství produkující špičkové šampaňské, má kořeny již v 19. století a nachází se v srdci Mountaign de Reims v okouzlující vesnici Ambonnay. Tato vesnice je v Champagni známá pro svou velmi bohatou minerální půdu a patří mezi jednu ze 17 vesnic se statusem Grand Cru a je vyhlášená svými champagne z odrůdy Pinot Noir.

Château Sainte-Marie se nachází v samém srdci apelace Entre-Deux-Mers, produkující vynikající suchá bílá vína s atraktivním poměrem kvalita/cena.Vinařství je považováno za předního výrobce této části Bordeaux.

Château Marquis de Therme 4ème Cru Classé v apelaci Margaux je vinařství s historií z 18. století, kdy bylo součástí obrovského panství Rauzan. Postupně byl tento majetek rozdělen do panství (dnes slavná vinařství) Château Rauzan-Gassies, Château Rauzan-Ségla, Château Desmirail a Château Marquis de Terme. Patří do prestižní klasifikace Grand Cru Classé vytvořené v roce 1855 a platné dodnes.

Château Manoir du Gravoux „La Violette“ z apelace Côtes de Castillon se prezentuje vzácným vínem z výjimečných vinic vysázených v roce 1958. Na 2 hektarech se vyprodukuje pouhých 9 000 lahví ročně. Vinařství patří mezi zámky kontrolované věhlasnou rodinou Thienpont, která se pyšní vlastnictvím takových skvostů, jakým je kultovní Le Pin, či Vieux Château Certan v Pomerolu.

Les Lions de Suduiraut je 2.víno Château Suduiraut 1er Cru Classé de Sauternes, což je jedno z nejslavnějších Château v apelaci Sauternes proslavené svými přírodně sladkými víny. Vinařství se nachází v Preignac, v regionu Graves, v blízkosti Château d'Yquem.
S přátelským pozdravem,

Luboš Osička
manager

Domaine R&W s.r.o.

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap