Uživatelé
Co je Wiono
Registrace
Jak ohodnotit víno?
Jak najít víno
Víno není v nabídce
Mám jiný problém

Sommeliéři
Proč se zaregistrovat?
Budu něco platit?
Chybí mi nějaká funkce
Vinařství
Proč zde být?
Kdo vína hodnotí?
Jaká je poctivost?
Jaké jsou podmínky?
Mám jinou otázku
Jak uveřejnit naše Vinařství

Vinotéky, restaurace
Proč zde být?
Jaké jsou podmínky?
Mám jinou otázku
Návod k použití

Uživatelé

Co je Wiono?
V obchodě s vínem je široká nabídka vín, z které se jen složitě vybírá. Wiono ti pomůže s hledáním toho pravého vína pomocí ostatních návštěvníků a jejich bodování.
Pravidelně ochutnáváš vína a děláš si vlastní osobní bodování? Wiono je příležitost, jak i udělat v bodování přehled. A navíc se podělit se svými názory a s bodováním s ostatními uživateli.
Chceš ochutnat zajímavá a netradiční vína? Přátelé na Wiono ti určitě nějaké doporučí.


Proč se zaregistrovat?
Po registraci můžete bodovat a hodnotit vína a také procházet bodování ostatních uživatelů. Skvělý je osobní přehled ohodnocených vín
Registrace je zdarma.


Jak ohodnotit víno?
Po přihlášení je možné každé víno ohodnotit pomocí 1 až 5ti hvězdiček. Hodnocení je možné později změnit. Pokročilí uživatelé mohou využít všeobecně uznávanou bodovou stupnici 40-100bodů. Změnit způsob hodnocení je možné v profilu.


Jak najít víno
Databáze vín je opravdu veliká. Při vyhledávání je nutné se zaměřit na hlavní identifikační prvky. Název vína, Výrobce,Ročník. Dále je většinou potřeba zjistit třídu vína podle vinařského zákona. U vín z ČR jesou to vína: jakostní, kabinetní, s přívlastkm pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, … V zahraničí je rozdělení jiné. (DOC,DOCG, VOC,..) Zadejte tyto údaje do vyhledávání vín na hlavní stránce.


Víno není v nabídce
Přesto, že se snažíme neustále vína aktualizovat a přidávat nová, může se stát, že víno, které ochutnáte není v přehledu vín. Při vyhledávání vína vybrte správně Vinařství a ročník a klikněte na odkaz "Přidat nové víno". Vyplňte pak co nejvíce údajů o víně.


Mám jiný problém
Pro řešení běžných problémů na portálu Wiono je tu diskuse uživatelů, kam se můžete zapojit a na cokoli se zeptat. Administrátoři nebo jiní uživatelé určitě rádi poradí. Případně pište e-mailem na admin@Wiono.cz


Sommeliéři


Proč se zaregistrovat?
Jako sommeliéři získáte registrací na VínoTest více funkcí a možností. Můžete si vést online databázi ohodnocených vín. Vyhledávat v ní a třídit.
Svým kvalitním hodnocením a především textovým komentářem si můžete získat oblibu u mnoha milovníků vína a získat zajímavé profesní nabídky.
Registrace je zdarma. Registrujte se na speciální stránce Registrace sommelier


Budu něco platit?
Ne. Registrace je zdarma a veškeré funkce na Wiono jsou také zdarma.


Chybí mi tu nějaká funkce
Bez ostychu se zeptejte v sommeliérské diskusi. Administrátor Vám poradí, případně společně vymyslíme novou funkci.


Vinařství

Proč by naše vinařství mělo být na VínoTest?
Portál VínoTest má ambice stát se největším a nejkomplexnějším portálem o víně. Díky velké návštěvnosti si Vaše víno najde cestu k novým zákazníkům. O víně se zde bude povídat. Vína se hodnotí nejen body, ale i slovně. Diskuse o víně je velice důležitá. Dozvíte se co je pro Vaše zákazníky důležité, jaká vína a chutě preferují. Se zákazníky se zde můžete snadno pohovořit a probrat preference a zájmy.


Kdo vína hodnotí a boduje?
Vína hodnotí všichni zaregistrovaní návštěvníci portálu. Mají k dispozici jednoduchý pětihvězdičkový systém nebo pokročilejší 100 bodový systém. Uživatelé jsou rozděleni do několika skupin podle jejich zkušeností. Ti zkušenější a především sommeliéři mají svým hodnocením větší vliv na konečnou známku. Hodnotit vína mohou dokonce všichni Vaši zaměstnanci, spolupracovníci a firemní sommeliéři.
Samotné vinařství si může k vínům přidat bodování z ověřených odborných testů, soutěží nebo časopisů.


Jak bude zajištěna poctivost hodnocení?
Provozovatel portálu je nezávislý milovník vína s mnohaletými internetovými zkušenostmi. Jeho cílem je především poctivé bodování a odhalení falešného hlasování. Portál monitoruje uživatele a jejich bodování a je schopen nepoctivost odhalit.


Za jakých podmínek můžeme uveřejnit naše vína?
Veškeré informace o Vašem vinařství a vínech můžete uveřejnit zcela zdarma. Jedinou podmínkou je pravdivost uváděných informací. Uveřejnit také můžete v sekci "akce" pozvánky na různé akce, degustace atd.


Mám jinou otázku
V diskusi pro vinařství najtete mnoho otázek a odpovědí. Administrátoři nebo jiní uživatelé rádi poradí a odpoví. Případně pište e-mailem na admin@Wiono.cz


Jak uveřejnit naše Vinařství
Zaregistrujte se jako osoba zastupující Vinařství. Ve vyhledávání zkuste najít své vinařství.
Pokud vinařství na Wionou je: Napište email na admin@Wiono.cz s žádostí o přiřazení vinařství k Vašemu účtu.
Pokud vinařství na Wionou není: klikněte nahoře v menu na "vinařství" a pak odkaz "Upravit naše vinařství". Tam vyplňte veškeré údaje o vinařství.
Pak můžete kliknutím na odkaz "Přidat víno" můžete vložit na Wiono vína.
Vinotéky

Proč bychom měli být na VínoTest.cz?
Portál VínoTest má ambice stát se největším a nejkomplexnějším portálem o víně. Díky velké návštěvnosti si Vaše vinotéka nebo restaurace najde cestu k novým zákazníkům. V sekci "Akce" můžete uveřejnit pozvánky na degustace a další vinařské akce. Oslovíte tím mnoho potenciálních zákazníků.
Pokud zákazník hledá konkrétní víno a vinotéku, která toto víno nabízí, pak jedině tento portál mu toto hledání uložní. Tato funkce zatím není aktivní, ale je již připravena a funkční.


Jaké jsou podmínky?
Veškeré informace o Vaší vinotéce a nabízených vínech můžete uveřejnit zcela zdarma. Jedinou podmínkou je pravdivost uváděných informací. Uveřejnit také můžete v sekci "akce" pozvánky na různé akce, degustace atd.


Mám jinou otázku
V diskusi pro vinotéky najtete mnoho otázek a odpovědí. Administrátoři nebo jiní uživatelé rádi poradí a odpoví.


© Copyright 2011 | Kontakt | Gebrauchsanweisung | Werbung und Marketing | links | English Deutsch česky
Wein, Bewertung, Punktwertung, Weindegustation, Vinotheken, Weinbau, guter Wein, ausgezeichneter Wein | sitemap